WordUp Silesia #17 – 17.10.2019

Publiczne · Organizatorzy: WordUp Silesia

Szczegółowe informacjeWordUp Silesia to spotkanie ludzi, którzy interesują się, pracują i pasjonują się WordPressem. Zapraszamy!

PREZENTACJE:

1. Temat: Możliwości wtyczek Yoast i All in One SEO — porównanie

Agata Wojcik — ukończyła Informatykę Ekonomiczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Marketing Internetowy na SGH w Warszawie. Od 13 lat związana z marketingiem internetowym, a od ponad 8 lat z pozycjonowaniem stron internetowych. Autorka kursu online dotyczącego optymalizacji stron internetowych.

Agata prowadzi grupę „Skuteczne SEO”: https://www.facebook.com/groups/skuteczneseo

2. Temat: (Prawie) wszytko, co chcesz wiedzieć o wpisach

Maciek o sobie: swoją przygodę z WordPressem zacząłem w 2009 roku, trafiłem wtedy do lokalnego portalu informacyjnego, tam po raz pierwszy go zobaczyłem. Od tego czasu WordPress zagościł na stałe w moim życiu. Z czasem zacząłem budować kolejne strony korzystając z tego CMS-a, zaczynając od prostych stron, z czasem przechodząc do coraz bardziej złożonych projektów. Dziś WordPress jest moim głównym zajęciem, buduję na nim strony, tworzę motywy, wtyczki, obsługuję strony moich klientów.

Jestem aktywnym członkiem polskiej społeczności WordPressa, wielokrotnie byłem prelegentem na WordUpach i WordCampach. Po 10 latach pracy z WordPressem przyszedł czas na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem na tym blogu.

Blog Maćka: https://maciejkuchnik.pl/

3. Temat: Bezpieczna i szybka strona statyczna z funkcjonalnością WordPressa. Czy to możliwe?

Łukasz Wilczak — programista WordPress w szwajcarskiej firmie ESGroup, gdzie buduje duże serwisy i integruje je z różnymi produktami. Ponadto właściciel niewielkiej firmy Wilnet, prowadzącej szkolenia z tworzenia stron na WordPressie oraz tworzącej serwisy oparte na WP. Programista PHP i Ruby on Rails z kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu aplikacji webowych dla klientów z całego świata. Spośród wielu CMS-ów WordPress stał się jego ulubioną platformą, która następnie zagościła na stałe na jego ścieżce zawodowej. Łukasz już wielokrotnie prezentował swoje pomysły i rozwiązania na konferencjach WordCamp i krakowskich WordUp-ach.

Strona firmy Łukasza: https://wilnet.eu/